line

Posturi deschise

line

Sef Laborator

September 02, 2019

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate;
  • Minim 3 an experiență de lucru în laborator, experiența în gestionarea unei echipe reprezintă avantaj;
  • Cunoștințe solide de chimie;
  • Capacitate de analiză a situațiilor și luare a deciziilor, responsabilitate;
  • Simț practic deosebit, tenacitate și perseverență;
  • Capacitate de comunicare clară și concisă;
  • Capacitate de lucru în echipă, onestitate și sociabilitate;
  • Cunoștințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office.

Descrierea jobului

  • Supervizează efectuarea de către analiști a tuturor analizelor fizico-chimice dinlaborator,la timp și conform procedurilor analitice și specificaţiilor de calitate;
  • Gestionează stocul de reactivi şi materiale consumabile, pentru asigurarea buneidesfășurări a activităţii de control;
  • Prepară soluțiile necesare efectuării analizelor;
  • Informează şeful depre incidentele apărute – materii prime, semifabricate, produs finit, care pot influenţa calitatea produselor finite sau bunul mers al activităţii departamentului;
  • Se asigură de înregistrarea corectă în registre a rezultatelor analizelor;
  • Sesisează orice rezultate în afara specificațiilor și participă la investigarea acestora;
  • Efectuează instruiri pentru analiștii din laborator referitor la metodele de analiza, modul de lucru, modul de calcul, modul de utilizare al programelor de analize;
  • Se asigură de funcționarea corecta a aparaturii din laborator, luând măsuri pentru etalonare, verificare metrologică și efectuarea reparațiilor necesare;
  • Urmărește respectarea procedurilor specifice activității de recepție a materiilor prime, luând măsuri în conformitate cu procedurile proprii de lucru;
  • este responsabil cu respectarea prevederilor legislatiei privind precursorii de droguri
  • este responsabil cu respectarea prevederilor legislatiei privind substantele explozive

Operator la Prepararea Produselor Zaharoase

  • Studii medii-liceu sau scoala profesionala;
  • Experienta in procesul de productie in industria alimentara;
  • Capacitate de comunicare;
  • Atentie distributiva.

  • Asigura realizarea produselor, conform retetelor stabilite si a standardelor de linie, prin operarea pe echipamente de proces, cu responsabilitati in atingerea obiectivelor de calitate, siguranta si protectia mediului;
  • Respecta procedurile si standardele companiei;
  • Opereaza, pregateste, regleaza si utilizeaza efectiv echipamentele;
  • Urmareste respectarea parametrilor de proces;
  • Respecta standardele de calitate ale produselor.

Mecanic întreținere și reparații utilaje

  • Minim studii medii tehnice
  • Experienţă de minim 2 ani într-o poziţie similară, preferabil în domeniul industriei alimentare
  • Cunoştinte teoretice şi abilităţi practice de mentenanţă industrială
  • Disponibilitatea de lucru în ture, inclusiv de noapte
  • Atenţie la detalii, proactivitate
  • Abilitatea de a acţiona prompt în situaţii de urgentă
  • Abilităţi dezvoltate de comunicare, spirit de echipă

  • Execută lucrări de întreţinere curentă şi înlătură toate dereglările şi defecţiunile apărute în timpul funcţionării
  • Montează/înlocuieşte piese şi subansamble, asamblează utilaje, efectuează reglaje, efectuează setări şi probe de funcţionare ale echipamentelor din productie, urmărind instrucţiunile de lucru şi manualele de întreţinere a utilajelor;
  • Ajustează mecanic şi gresează utilajele conform instrucţiunilor de lucru;
  • Controlează periodic exploatarea corectă a echipamentelor în scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale;
  • Participă activ la activităţile de planificare a întreţinerii curente sau a reviziilor utilajelor;
  • Execută reparaţii capitale;
  • Participă la instalarea şi punerea în funcţiune a utilajelor noi;
  • Respectă regulile de prevenire a riscurilor profesionale de sănătate şi securitate in muncă.