line

Posturi deschise

line
Merchandiser

September 02, 2019

Candidatul ideal

  • Absolvent minim studii medii
  • Cunoștințe de operare pachet Microsoft Office, nivel începător
  • Experiența în vânzări reprezintă avantaj
  • Foarte bune abilități de relaționare și negociere
  • Capacitate de organizare și orientare către rezultate
  • Entuziasm și spirit de inițiativă
  • Cunoștințele de limba engleză reprezintă un avantaj
  • Domiciliu în București.

Descrierea jobului

  • Generarea de comenzi active împreună cu reprezentantul magazinului.
  • Expunerea şi alimentarea rafturilor cu produsele listate în magazinele desemnate.
  • Expunerea şi alimentarea plasărilor permanente (case de marcat, palet/capăt de raft permanent, cross-merchandising, etc.) agreate pentru produsele Kandia.
  • Realizarea plasărilor suplimentare pentru acțiunile promoționale agreate la nivel de centrală și agrearea și realizarea plasărilor suplimentare conform cu oportunitățile de vânzare la nivel de magazin.
  • Implementarea standardelor de mercantizare Kandia pentru raftul principal din categoriile în care activează portofoliul Kandia.
  • Asigurarea prezenței la casa de marcat pentru sortimentele din portofoliul Kandia, pretabilite pentru acea zonă de vânzare din magazine.
  • Așezarea produselor la raft pe principiul FEFO (așezarea produselor la raft în funcție de data de expirare) evitând astfel apariția unor situații de expirare a produselor.
  • Verificarea permanentă a calităţii produselor şi a termenului de valabilitate.
  • Realizarea împreună cu șefii de raion de corecții stocuri în cazul apariției unui stoc fictiv.
  • Dezvoltarea de relații de colaborare cu personalul magazinelor în care se desfăşoară activitatea.
  • Comunicarea către reprezentanții magazinului, dar și către reprezentanții Kandia, a tuturor situațiilor de neconformitate a produselor (etichetare, termen de valabilitate etc).
  • Verificarea corespondenței preț-produs expus la raft, case de marcat și plasări suplimentare.