line

Posturi deschise

line

Operator produse zaharoase

   21 Sep 2022

Candidatul ideal:

  • Studii medii - liceu sau școală profesională;
  • Experiență în procesul de producție în industria alimentară;
  • Capacitate de comunicare și lucru în echipă;
  • Atenție distributivă.

Descrierea jobului

  • Asigură realizarea produselor conform rețetelor stabilite și a standardelor de linie, prin operarea pe echipamente de proces, cu responsabilități îatingerea obiectivelor de calitate, siguranță și protecția mediului;
  • Respectă procedurile și standardele companiei;
  • Operează, pregătește, reglează și utilizează efectiv echipamentele de producție;
  • Urmărește respectarea parametrilor de proces;
  • Respectă standardele de calitate ale produselor.

Ambalator manual

   21 Sep 2022

  • Studii minim 8 clase;
  • Experiența în industria alimentară constituie avantaj;
  • Atenție și dexteritate;
  • Disponibilitate pentru lucrul în 3 schimburi.

Responsabilități:

  • Ambalează manual produsele;
  • Introduce numărul specificat de pachete în cutii;
  • Sortează pe tip de produs;
  • Verifică tactil și vizual calitatea produsului, a ambalajului și înlătură rebuturile, produsele necorespunzatoare;
  • Răspunde de calitatea ambalării produsului;
  • Răspunde de depozitarea corectă pe paleți;
  • Semnalează șefului de sectie problemele de aprovizionare și de funcționare a mașinilor de ambalat;
  • Cunoaște documentația aplicabilă postului și desfășurarea activităților proprii, respectând toate cerințele, inclusiv cele de protecție a mediului, de igienă, securitate și sănătate în muncă, situații de urgență.

Mecanic întreținere și reparații

   21 Sep 2022

Cerințe:

  • Minim studii medii tehnice;
  • Experienţă de minim 3 ani într-o poziţie similară, preferabil în domeniul industriei alimentare;
  • Cunoştinte teoretice şi abilităţi practice de mentenanţă industrială;
  • Disponibilitatea de lucru în ture, inclusiv de noapte;
  • Atenţie la detalii, proactivitate;
  • Abilitatea de a acţiona prompt în situaţii de urgentă;
  • Abilităţi dezvoltate de comunicare, spirit de echipă.

  • Execută lucrări de întreţinere curentă şi înlătură toate dereglările şi defecţiunile apărute în timpul funcţionării;
  • Montează/înlocuieşte piese şi subansamble, asamblează utilaje, efectuează reglaje, efectuează setări şi probe de funcţionare ale echipamentelor din productie, urmărind instrucţiunile de lucru şi manualele de întreţinere a utilajelor;
  • Ajustează mecanic şi gresează utilajele conform instrucţiunilor de lucru;
  • Controlează periodic exploatarea corectă a echipamentelor în scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale;
  • Participă activ la activităţile de planificare a întreţinerii curente sau a reviziilor utilajelor;
  • Execută reparaţii capitale;
  • Participă la instalarea şi punerea în funcţiune a utilajelor noi;

Respectă regulile de prevenire a riscurilor profesionale de sănătate şi securitate în muncă.